Sucu dükkanında istismara 293 yıl

İSTANBUL Milliyet – İstanbul Bağcılar’da, sucu dükkanının arka tarafında yaptırdığı ses yalıtımlı odada 12 yaşından küçük çocuklara yıllarca istismarda bulunan ve istismar görüntülerini video kaydına alarak bilgisayarında saklayan istismarcı sucu Metin Şenay’ın yargılandığı davada bugün karar açıklandı. 

Bakırköy 24. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya mağdur yakınları ile avukatları katılırken, tutuklu sanık Metin Şenay ise duruşmaya Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile bağlandı. Sanık Şenay, mahkemedeki son sözünde, okulun önünden kaçırdığı mağdur çocuğa yönelik işlediği suçu tek başına üstlendiğini söyleyerek, mağdurun ve ailesinin herhangi bir kusuru ve sorumluluğunun olmadığını belirtti.  

Kararını açıklayan mahkeme, sanık Metin Şenay’ı 4 çocuğa karşı ayrı ayrı, “12 yaşını tamamlamamış çocuğa karşı nitelikli cinsel istismar”, “Cebir, tehdit ve hile kullanarak çocuğu cinsel amaçla hürriyetinden yoksun kılma” ve “müstehcen yayınların üretiminde çocukları kullanmak” suçlarından toplamda 293 yıl 6 ay hapis cezası ve 1 milyon 687 bin 500 TL adli para cezasına çarptırıldı. 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir